Co zrobić na prezent?

Szukasz pomysłu na prezent ręcznie robiony, który nie jest kurzołapem?

Na początek zapytasz co to jest kurzołap. Kurzołap to określenie, które usłyszałam jeszcze w dzieciństwie na rzecz, której jedynym zadaniem jest stanie na półce i tzw. cieszenie oka oraz przy okazji zbieranie kurzu.

Co zrobić gdy chcemy dać prezent, a osoba obdarowywana ma już wszystko i nic nie potrzebuje?

Zrobić taki prezent, który w całości zostanie zużyty. A jeśli chcemy mieć pamiątkę, to zawsze można zrobić zdjęcie osoby obdarowywanej z prezentem w dłoni.

Przykłady prezentów, które zostaną zużyte.

– Kruche ciasteczka własnoręcznie ozdobione (przeróżne kształty do wycinania ciasteczek związane z osobą obdarowywaną, znajdziesz w kategorii wykrawacze do ciastek).
 

– Mydła, mydło możesz zrobić w płynie z płatków mydlanych. Do rozpuszczonych płatków mydlanych dodaj ulubione barwniki i zapachy kosmetyczne. Możesz zrobić też mydło glicerynowe, które jest bardzo proste w wykonaniu. Lub mydło potasowe wymagające już trochę więcej czasu i doświadczenia. Szczegółowe instrukcje znajdziesz bez problemu w internecie.

–  Przysmaki dla pupila. Miłośnikowi psów zrób przysmak w kształcie kości. Natomiast każdy kociarz ucieszy się ze smakołyków w kształcie szkieletu ryby. To też świetny pomysł na obdarowanie swoich pupili z okazji świąt Bożego Narodzenia.

–  Magnes na lodówkę, czasem taki magnes to popularny kurzołap, ale nie zawsze. Taki magnes może przytrzymywać ważne karteluszki, które w danym momencie są ważne. Za pomocą magnesów można zrobić galerię zdjęć na lodówce czy innym metalowym przedmiocie. A jeśli w sprytny sposób do magnesu przyczepisz małe karteczki może się on stać podręczną listą zakupów. Na takiej liście każdy domownik może zapisać, że właśnie skończyło się mleko czy jajka.

– Wieszak na ścierkę kuchenną z masy porcelanowej. Coraz więcej osób stara się produkować mniej śmieci. Jednym ze sposobów jest rezygnacja z jednorazowych ręczników papierowych i powrót do wielorazowych bawełnianych ściereczek. Ściereczka to nie tylko kawałek materiału do suszenia kuchennych gadżetów, to także element wystroju kuchni. Własnoręcznie zrobiony wieszak na ścierkę kuchenną w kształcie indywidualnie dopasowanym do kuchni, będzie wspaniałą pamiątką.

– Kule do kąpieli, to zlepek kilku proszków, który sprawia radość i dzieciom i dorosłym. Kule kąpielowe można zrobić w bardzo efektownych kolorach i kształtach. Do nadania kuli koloru wykorzystaj naturalny barwnik spożywczy. Ciekawy kształt kuli nadasz wykorzystując silikonowe foremki do babeczek. Wszak kula do kąpieli nie musi być w kształcie kuli. Równie dobrze może być motylkiem, sercem czy babeczką z kremem. Podstawowymi składnikami takiej kuli jest soda oczyszczona i kwasek cytrynowy, które pod wpływem wody wchodzą w reakcję chemiczną, której skutkiem ubocznym są bąbelki (dwutlenku węgla – sprawdź to).

-Kosteczki pod prysznic, to alternatywa dla osób, które nie korzystają z wanny. Zasada jest taka sama jak w przypadku kul do kąpieli, jednak robimy je mniejsze i bogato nasączamy naturalnymi olejkami zapachowymi. Tak aby podczas kąpieli cieszyć się pięknymi aromatami. Do kostek pod prysznic świetnie nadają się foremki do kostek lodu lub pralinek, które możecie znaleźć w przeróżnych kształtach.

-świeczka, także jest prezentem, który można wykorzystać prawie w całości. Aby zrobić świeczkę potrzebna będzie forma. Idealnie sprawdzą się do tego formy spożywcze, które można znaleźć w bardzo ciekawych malutkich i jak i większych pojemnościach.

– Jeśli mieszkasz z osobą, którą chcesz obdarować to przygotuj kanapki w kształcie ulubionego zwierzęcia tej osoby. Wystarczy wybrać wykrawacz np. lamy i dociąć wszystkie elementy kanapki czyli chleb, wędlinę, ser w odpowiedniej ilości. Keczup potraktuj jak lukier i ozdób kanapkę tak aby obdarowywany dokładnie wiedział co przedstawia kanapka. Gdy wykorzystasz foremkę lamy z sosu zrób lamie oczy i pled na grzbiecie. A ze szczypiorku ułóż na talerzu trawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0