Tutaj jesteś

Jakie efekty zapewni dieta ketogeniczna?

2 grudnia 2022 Dieta dieta ketogeniczna efekty


Obecnie coraz większą popularnością cieszy się dieta keto, szczególnie wśród sportowców i osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów bez efektu jojo. Warto się zainteresować tym tematem, bo można uzyskać świetne efekty. Oczywiście nie będzie to odpowiedni sposób odżywiania na dłuższy czas dla wielu osób. Nie zmienia to jednak faktu, że warto spróbować, bo każda zmiana nawyków żywieniowych na lepsze jest dobrym posunięciem. Ograniczenie cukru do minimum wiąże się z szeregiem korzyści, niezależnie od wieku i płci. Zastąpienie go zdrowymi tłuszczami może zapewnić nie tylko zgrabną figurę.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Nawet jeśli ktoś nie ma pojęcia o diecie keto, to nic straconego. Wystarczy udać się do odpowiedniego dietetyka, który dobierze jak najlepszy jadłospis do indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby. Nie ma jednej uniwersalnej diety dla wszystkich. Jeśli ktoś chce uzyskać pożądane efekty, to powinien zastosować indywidualne podejście. Znaczenie ma dostosowanie menu do swojego wieku, trybu życia, aktywności fizycznej, płci, wzrostu, stanu zdrowia. W przypadku diety ketogenicznej źródłem energii stają się tłuszcze. Oczywiście nie chodzi tutaj o rafinowane oleje, szkodliwe i przetworzone. Tłuszcze naturalne, zdrowe to nie tylko oliwa z oliwek i masło. Są one zawarte także w orzechach, pestkach, awokado, mięsie, rybach i jajach. Zdecydowana większość kalorii pochodzi właśnie ze zdrowych tłuszczów, kilkadziesiąt procent stanowią białka, a maksymalnie kilka procent to węglowodany.

Bezproblemowe odchudzanie z dietą keto

Jeśli kogoś interesuje to, ile schudnie na diecie keto, to może liczyć na dobrą wiadomość. Efekty mogą być spektakularne, oczywiście jeśli ktoś trzyma się ściśle zasad. Spożywanie tłuszczu bez obecności cukru sprawia, że świetnie się trawi i jest zamieniany od razu w energię, nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej i nadprogramowych kilogramów. Można liczyć na uzyskanie szczupłej sylwetki i to bez większego wysiłku. Dieta keto jest niezwykle sycąca, wiele nie trzeba więc nie trzeba martwić się o uczucie głodu przez cały dzień i ochotę na ciągłe podjadanie. Je się mniej, bo czuje się sytość, co przekłada się oczywiście na spożycie mniejszej ilości kalorii. Łatwo o uzyskanie deficytu kalorycznego, co przekłada się na redukcję masy ciała.

Dieta ketogeniczna efekty

Dieta ketogeniczna pozwala na zredukowanie w ciągu tygodnia nawet 4 kg masy ciała. Oczywiście na początku utrata dotyczy wody. Można jednak wyraźnie zobaczyć różnicę w swojej sylwetce i samopoczuciu. Po kilkunastu dniach ciało przestawia się na spalanie tłuszczu zamiast glukozy. U niektórych osób mogą pojawić się również nieprzyjemne objawy typu zmęczenie i trudności. Jest to normalne, wynika z przestawienia się na inne źródło energii przez organizm. Symptomy ustępują szybko i samoistnie. W każdym kolejnym tygodniu można liczyć na utratę kolejnego kilograma. Nie jest to jednak wynikiem pozbywania się wody, bo organizm zaczyna już spalać tkankę tłuszczową. Zwiększa się energia fizyczna i psychiczna.

zdrowe śniadanie

Redakcja chlebownik.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów zdrowia, diety i sportu łączy siły, aby dostarczać rzetelne informacje, inspirujące treści oraz praktyczne porady dla wszystkich, którzy pragną prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Razem z nami odkryjecie tajniki utrzymania równowagi między zdrowiem fizycznym, odpowiednią dietą a aktywnością sportową, tworząc wspólnie przestrzeń do inspiracji i motywacji na drodze do pełni zdrowia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem eksplorować ścieżki do lepszego samopoczucia i aktywnego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

dieta przy niedoczynnosc tarczycy