Dzbanki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Dzbanek do herbaty przydaje się zawsze wtedy, gdy chcesz zrobić herbatę z cytryną, imbirem i miodem. Dzbanki do herbaty są wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury i ich nagłe zmiany. Dzbanki na napoje zimne mogą być wykonane ze szkła sodowego, które nie jest przystosowane do takich szoków temperaturowych i wlanie wrzątku do takiego dzbanka grozi jego pęknięciem. Najlepszy rodzaj szkła dla dzbanka na herbatę to szkło borokrzemowe. Szkło to jest odporne na wysokie i niskie temperatury oraz skoki temperaturowe. Gdy szkło borokrzemowe jest szkłem prasowanym jest ono bardzo odporne na uderzenia. Natomiast dmuchane szkło borokrzemowe jest bardzo cieniutkie i przejrzyste, dzięki czemu jest piękne i eleganckie. Dzbanek na herbatę często możesz wykorzystać także jako dzbanek na zimne napoje. W dzbanku do herbaty z dmuchanego szkła borokrzemowego możesz nie tylko zalewać zioła, herbaty czy kawę wrzątkiem, ale możesz również taki dzbanek postawić na kuchence i zagotować w nim wodę czy ulubiony napar.

W kategorii dzbanki znajdziesz również dystrybutory do zimnych napojów idealne na letnie popołudnia na tarasie.

Jeśli w dzbanku masz zamiar przygotowywać słodkie owocowe napoje jak koktajle, kompoty, soki czy lemoniady wybierz taki z pokrywką. Pokrywka na dzbanku zapobiegnie wpadaniu do napoju owadów.

Gdy wybierzesz dzbanek odporny na temperatury będziesz mógł używać go cały rok. Podczas rodzinnych obiadów, latem na letnią lemoniadę, zimą do gorącej rozgrzewającej herbaty. Natomiast w wigilię podasz w nim tradycyjny kompot z suszu.