Tutaj jesteś

Ścieżka akrobatyczna – zalety i zastosowanie

3 marca 2023 Sport Ścieżka akrobatyczna – zalety i zastosowanie

AirTrack, czyli dmuchana ścieżka akrobatyczna zyskała popularność w wielu dyscyplinach sportowych i stała się niemal niezbędna i niezastąpiona. Klasyczny wariant jest wypełnionym powietrzem torem, który może być bardzo wszechstronny.

Zalety ścieżki akrobatycznej

Ścieżka akrobatyczna stała się popularna ze względu na wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim mata nie ma twardych krawędzi ani powierzchni, które muszą być dodatkowo wyściełane lub zabezpieczone. Dzięki temu ścieżka jest bezpieczniejsza w porównaniu z tradycyjnymi alternatywami i zmniejsza ryzyko obrażeń.

Kolejną zaletą jest oszczędność miejsca i niewielka masa własna. Gdy AirTrack nie jest używany, można go zwinąć jak materac i schować. Mata jest lżejsza od porównywalnych ścieżek. Wypełnienie powietrzem umożliwia również regulację twardości maty, a tym samym jej wpływu na sprężystość. Dzięki wypełnieniu powietrzem mata zapobiega kontuzjom i korzystnie wpływa na stawy. Ścieżka akrobatyczna jest również wszechstronna i nadaje się nawet do terapii ruchowej.

Ścieżka akrobatyczna — zastosowanie

Pierwsze AirTracks zostały zaprojektowane z myślą o turniejach akrobatycznych. Oprócz gimnastyki ścieżka akrobatyczna doskonale nadaje się również do cheerleadingu. Maty są wystarczająco stabilne, aby utrzymać piramidy, ale wystarczająco miękkie, aby sprężynować i pozwalać trenować w ten sposób skoki i elementy akrobatyczne lub turniejowe.

Niektóre sporty walki wymagają stabilnej i bezpiecznej nawierzchni, która jednocześnie zapewnia sprężystość i ochronę przed upadkiem. W tym celu można wykorzystać ścieżkę akrobatyczną.

Również freerunnerzy i parkourowcy mogą korzystać z AirTrack. Na miękkiej powierzchni sportowcy mogą nie tylko ćwiczyć upadki, ale także uczyć się ruchów i sztuczek bezpiecznie i bez obaw o kontuzję.

Ścieżka akrobatyczna uczy równowagi i stabilizacji

W różnych dyscyplinach sportowych mata AirTrack, oprócz sprężystości do skoków, trików i lądowań, może być również używana jako niestabilna nawierzchnia do ćwiczeń równowagi i stabilizacji. Możliwe są również ćwiczenia koordynacyjne. Sportowcy, dzieci i seniorzy mogą trenować na przykład stabilność stawu skokowego, równowagę lub postawę.

AirTracks można napompować w ciągu kilku minut i używać. Dzięki uchwytom montowanym z boku tor może być łatwo przenoszony przez kilka osób do miejsca przeznaczenia. Za pomocą taśm rzepowych możliwe jest również połączenie kilku ścieżek akrobatycznych w jedną powierzchnię.

Dmuchana ścieżka akrobatyczna

Zalety Airtrack są niezaprzeczalne. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i objęte zazwyczaj dwuletnią lub dłuższą gwarancją. Ponadto są one bardzo łatwe w utrzymaniu i w obsłudze. Ścieżkę akrobatyczną można szybko zmontować i zdemontować, nie zajmuje też wiele miejsca. Z tego względu nadaje się także do trenowania w domu. Mata zmniejsza ryzyko kontuzji, wspiera trening w sportach wyczynowych i może być wszechstronnie stosowana. Airtracks są jednak przeznaczone nie tylko dla klubów gimnastycznych. Również wiele przedszkoli czy szkół wybiera dmuchaną ścieżkę akrobatyczną.

Więcej informacji i możliwość zakupu tego produktu online: https://airtracks.pl/produkt/air-poland/

stomatolog krakow

Redakcja chlebownik.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów zdrowia, diety i sportu łączy siły, aby dostarczać rzetelne informacje, inspirujące treści oraz praktyczne porady dla wszystkich, którzy pragną prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Razem z nami odkryjecie tajniki utrzymania równowagi między zdrowiem fizycznym, odpowiednią dietą a aktywnością sportową, tworząc wspólnie przestrzeń do inspiracji i motywacji na drodze do pełni zdrowia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem eksplorować ścieżki do lepszego samopoczucia i aktywnego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

suplementy na redukcje